EN LV RU
Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza
dbt.lv
Sākums \ Izglītība \ Karjeras izglītība

Ar ko sākas karjera? Ar pirmo darba vietu? Ar pirmo profesionālās izglītības diplomu? Patiesībā katra cilvēka karjeras ceļš sākas vēl bērnībā, kad viņš vai viņa mēģina iztēloties sevi kāda profesijas pārstāvja lomā.

Karjeras veidošana ir nepārtraukts pārmaiņu process mūža garumā, kura gaitā cilvēks izmanto informāciju par sevi un apkārtni, lai izvēlētos nodarbošanos, mācību jomu, kā arī konkrētu profesiju. Šajā procesā piedalās gan ģimene, gan pedagogi, vēlāk arī darba kolēģi, bet galvenā loma protams ir pašam cilvēkam.

Veiksmīgas karjeras veidošanas pamatnosacījumi ir interese par konkrēto profesiju, spēju, prasmju un pieredzes atbilstība izvelētajam darbības virzienam, un motivācija augt un attīstīties gan kā personībai, gan kā profesionālim savā jomā.

Daugavpils Būvniecības tehnikumā strādā divi pedagogi karjeras konsultanti ar kuriem var sazināties rakstot
linda.pudane[at]dbt.lv ,
rasma.svikle[at]dbt.lv
vai zvanot uz tālruni +371 26698899

    

     

     

     

     

     

     


Krāsu netērē, otu nežēlo!

 

Kvalifikācijas prakses laikā notiek tuvāka iepazīšānās ar profesiju. No tā, kāds būs pirmais iespaids, pirmā īstā darba pieredze ir atkarīga arī turpmākā karjera, tāpēc arī izvēlēties to vajadzētu rūpīgi. Tehnikums rūpējas par saviem izglītojamiem un sadarbībā ar vairākiem partneriem piedāvā prakses vietas, bet ja izglītojamajam ir interese par kādu konkrētu uzņēmumu, kas vēl nav tehnikuma sadarbības partneris, PIKC noslēdz līgumu un izglītojamais iziet praksi paša izvēlētāja vietā.
Par praksi tehnikumā atbild Praktisko mācību daļas vadītāja Olga Čerņavska. Uzdod jautājumus var rakstot uz e-pastu olga.cernavska[at]dbt.lv vai piesakot tikšanos (Jātnieku iela 87, 1-205. kab.). 
Informāciju par prakses vietām Latvijā var meklēt arī internetvietnēs. Viena no populārākajām un uzticamākajām platformām ir portāls “prakse.lv”, kas ir Daugavpils Būvniecības tehnikums sadarbības partneri.
Starptautiskā pieredze ir ļoti noderīga personīgajai un profesionālajai izaugsmei. Tam ir liela nozīme. Labi attīstītām komunikācijas prasmēm ir liela vērtība mūsdienu sabiedrībā. Darbs ar starptautiskajaiem partneriem paplašina arī jūsu kontaktu sarakstu, kas var noderēt nākotnē.
Tabulā ir apkopota informācijai tikai par daļu no Daugavpils Būvniecības tehnikums sadarbības partneriem, kas palīdz izglītojamajiem nodrošināt prakses vietas. 


“Prakse.lv” ir portāls, kur jaunieši var atrast sev kādu prakses vietu, kā arī iepazīties ar dažādiem uzņēmumu un praktikantu veiksmes stāstiem, lai caur tiem iepazīt darba tirgu un iegūt attiecīgo pieredzi!
SIA “Binders” ir ceļu būvniecības uzņēmums, kurā ir izgājuši praksi daudzi mūsu izglītojamie, kas apgūst ceļu būvtehnika profesiju
Jau ilgāku laiku mēs sadarbojamies ar Latvijas uzņēmumu KNAUF, kas atbalsta mūsu Tehnikuma darbību, daloties ar modernām tehnoloģijām, kas palīdz mums attīstīties un gatavot patiesi kvalifikācijas specialistus 
Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Caur ēnu dienas aktivitātēm izglītojamie var iepazīties ar potenciālajiem darba devējiem.
“Kur un kā var meklēt darba vietu?” – kādu dienu katrs no mums nonāk pie tāda jautājuma. Jau bērnībā mums veidojas kāda mīļākā nodarbe, hobijs. Ar laiku cilvēks saprot, kas viņam patīk, izvirza mērķi un cenšas tiekties uz tā sasniegšanu. Cilvēks iegūst attiecīgo izglītību, attīsta kompetences, iziet praksi uzņēmumā, tad meklē pirmo pastāvīgo darbavietu vai arī pats kļūst par uzņēmēju.
Karjeras veidošana ir nepārtraukts pārmaiņu process mūža garumā, kura gaitā cilvēks izmanto informāciju par sevi un apkārtni, lai izvēlētos nodarbošanos, mācību jomu, kā arī konkrētu profesiju. Laika gaitā cilvēks mēdz mainīt profesijas un darba vietas, arī dzīves vietas tiek mainītas, un vairākas reizes no jauna uzsāk darba meklēšanas procesu.
Šeit ir mājaslapu saraksts, ko jūs varat izmantot, meklējot vakances:

www.prakse.lv (šeit var atrast prakses vietu)

www.cvvp.nva.gov.lv (vakances ar NVA pārbaudīto informāciju)

www.cv.lv (vakanču portāls)

www.kurdarbs.lv (vakanču portāls)

www.visidarbi.lv (vakanču portāls)

www.cvmarket.lv (vakanču portāls)

www.ss.lv (sludinājumu portāls ar vakanču sadaļu)

www.reklama.lv (sludinājumu portāls ar vakanču sadaļu)


Laicīgi plānot savu karjeras ceļu ir stratēģiski pareizi. Tas negarantē 100% pozitīvu rezultātu, bet dod iespēju sagatavoties karjeras pārmaiņām, pārmaiņām darba tirgū, kā arī izvēlēties pieprasīto profesiju. Izglītībai ir liela nozīme karjeras veidošanā. Iepazīties ar Daugavpils Būvniecības tehnikums piedāvātajām mācību programmām var ienākot mājaslapā www.dbt.lv, bet, lai novērtētu Tehnikuma mācību vidi un izglītojamo dzīves kvalitāti, noteikti ir jāapmeklē tehnikums.
Daugavpils Būvniecības tehnikums piedāvā ekskursijas gan skolēnu grupām, gan individuālā kartībā, pēc iepriekšējas saskaņošanas. 
Pieteikt ekskursiju var, rakstot uz e-pastiem linda.pudane[at]dbt.lv, rasma.svikle[at]dbt.lv vai zvanot pa tālr. +371 26698899.


Gadījumā, ja jūs nevarat piedalīties atvērto durvju dienās konkrētajos datumos, mēs varam atrast arī citu laiku (tas var būt arī kāds pasākums, piemēram, Arhitektūras dienas), kad jūs varētu apmeklēt mūsu mācību iestādi, apskatīties vidi un iepazīties arī ar izglītojamiem.
Visiem interesentiem ir iespēja apmeklēt arī tādus tehnikuma pasākumus, kā semināri un konferences, iepriekš saskaņojot savu apmeklējumu ar DBT informācijas centru. Rūpējoties par mācību iestādes drošību un mācību procesa norises kartību, cilvēki bez iepriekšējas reģistrācijas tehnikumā netiek ielaisti.


Kas īsti ir veiksme? Kāda karjera īsti ir veiksmīga? Kā var to novērtēt? Ikdienā mēs skatāmies ziņas, meklējam informāciju internetā, tiekamies ar pazīstamiem un mazāk pazīstamiem cilvēkiem. No vieniem mēs esam sajūsmā, no citiem šokā, bet pārsvarā mēs pat nevaram iedomāties kāda noteiktam cilvēkam ir pieredze, kā viņš vai viņa jūtas savā amatā, vecumā, dzīvesvietā…

Kādu laiku atpakaļ RTU Karjeras centra komanda sāka veidot pirmo filmu “Zaļais pipars”, kurā pazīstami cilvēki stāsta par daudziem svarīgiem jautājumiem: Vai prakse arī ir darbs? Kā uzvedība sociālajos tīklos ietekmē izredzes iegūt sapņu darbu? Vai ir vērts strādāt paralēli studijām? Kā izvelēties savu ceļu?

Pašlaik ir iznākušas četras filmas Zaļais pipars” sērijas, kuras būtu noteikti vērts apskatīties katram jaunietim, iedvesmai un sevis izzināšanai:

 1.  www.youtube.com
 2.  www.youtube.com
 3.  www.youtube.com
 4.  www.youtube.com

Praktiķi, kuri vairāk kā desmit gadus veiksmīgi darbojas diplomātijas, uzņēmējdarbības, Nevalstisko organizāciju, mediju un citās jomās, ir izveidojuši personības un karjeras attīstības seminārus “START STRONG” par personības attīstību, karjeru un uzņēmējdarbību. Šī programma ir pierādījusi sevi kā veiksmīgu palīgu gan jauniešiem, gan pedagogiem.
Ņemot vērā lielo pieprasījumu dažādos Latvijas reģionos, programmas “START STRONG” veidotāji, sadarbībā ar augstskolu “RISEBA”, ir izveidojuši kursu, kas ir pieejams visiem.

Intensīvais kurss sastāv no 11 videolekcijām:

Start Strong Start (LV)

Start Strong 1 (LV) - Andris Arhomkins - ceļvedis karjerā

Start Strong 2  (LV) – mērķu nospraušana

Start Strong 3 (LV) – kur meklēt darba sludinājumu

Start Strong 4 (LV) – kā pareizi lasīt darba sludinājumu

Start Strong 5 (LV) – CV rakstīšana

Start Strong 6 (LV) – motivācijas vēstule

Start Strong 7 (LV) -  kā pareizi nosūtīt CV

Start Strong 8 (LV) – kā sagatavoties darba intervijai

Start Strong 9 (LV) – kā novadīt darba interviju

Start Strong 10 (LV) – 1.darba diena

Start Strong 11 (LV) – kursa noslēgums

 

Vairāk informācijas par programmu meklē
http://www.startstrong.lv 
Kad cilvēks piedalās kādā aktivitātē (konkursā) vai uzsāk darba meklēšanas procesu, bieži vien tiek prasīts iesniegt savu CV, motivācijas vēstuli un papildus dokumentus pēc norādījumiem. Tādu dokumentu komplektu sauc par Portfolio.

Portfolio (darba mapi) veido dažādu iemeslu dēļ:

 • kā savas izaugsmes rādītāju, kā labāko darbu  apkopojumu, lai prezentētu savu darbu;
 • kā analīzes un plānošanas rīku turpmākajai profesionālajai attīstībai;
 • kā resursu, lai iepazīstinātu ar savu darbu citus, tajā skaitā arī iespējamo darba devēju.

Pamatskolā skolēniem māca stāstīt par sevi, savām prasmēm un interesēm, lai viņi iemācītos pareizi un konkrēti formulēt savas domas. CV ir nākamais solis, ko māca veidot vidusskolā. Portfolio mape veidojas visas dzīves garumā.

Portfolio mape satur sekojošus materiālus:

 • materiālus, kas atspoguļo tavas personības attīstību – intereses, vērtības; testus, izpētes materiālus;
 • materiālus, kas  apliecina darba, arī brīvprātīgā darba, pieredzi  (prakses materiālus, rekomendācijas vēstules); 
 • materiālus, kas apliecina tavas prasmes iesaistīties sabiedriskās aktivitātēs, publiskās uzstāšanās, IKT prasmes;
 • mācību sasniegumus;
 • motivācijas vēstuli un CV.

Motivācijas vēstulei un CV jābūt īsiem, pārskatāmiem un regulāri papildināmiem dokumentiem. Katrs cilvēks katru dienu apgūst kaut ko jaunu, pilnveidojot savas prasmes un kompetences, nepārtraukti attīstoties un mainoties. Tāpēc arī mapi ir nepārtraukti jāpapildina ar jauniem sasniegumiem. Gatavojot CV potenciālajam darba dēvējam ir jānorāda galvenās priekšrocības, kas apgūtas darba pieredzē un tās lietas, ko tu vari piedāvāt darba devējam šobrīd.

Šeit var atrast vērtīgus padomus par CV veidošanu:

devini.com/ka-rakstit-cv-paraugs/

Šeit ir vairāki CV paraugi:

www.nva.gov.lv
www.cv.lv
www.visidarbi.lv

Šeit var atrast norādījumus EUROPASS CV veidošanai:

www.europass.lv

Iegūta izglītība un pieredze veido labvēlīgus priekšnosacījumus karjeras veidošanai. Tiem, kas tikai sāk savu izglītības ceļu absolvējot 9. klasi, kā arī tiem, kas jau ir absolvējuši vidusskolu, Daugavpils Būvniecības tehnikums 2018./2019. mācību gadā piedāvā apgūt sekojošās specialitātes:

 

Tiem jauniešiem, kas jau mācās Daugavpils Būvniecības tehnikumā un plāno saistīt tuvākus gadus ne tikai ar darbu, bet arī ar papildus izglītības apgūšanu, šajā sadaļā ir izvietots saraksts ar Latvijas augstskolu piedāvātajām augstākās izglītības programmām.

Saraksts ir informatīvs, un izglītojamie var izvēlēties arī citas programmas.


AUTODIAGNOSTIĶIS

RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte:

 • Automobiļu transports (63/8D)
 • Aviācijas transports (75)
 • Dzelzceļa elektrosistēmas (15)
 • Dzelzceļa transports (25/12D)
 • Mašīnu un aparātu būvniecība (44/-D)
 • Mehatronika (31/7D)
 • Transporta sistēmu inženierija (45)

RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte:

 • Transporta elektronika un telemātika (25)

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte:

 • Elektrotehnoloģiju datorvadība (45/5D)

LLU Tehniskā fakultāte:

 • Mašīnu projektēšana un ražošana (25)
 • Tehniskais eksperts (-)

LIEPU sadarbība ar Darmštates universitāti:

 • Mehatronika (ir)

Rēzeknes Tehnoloģiju augstskola:

 • Mehatronika (-)


CEĻU BŪVTEHNIĶIS

LLU Vides un būvzinātņu fakultāte:

 • Zemes ierīcība un mērniecība (40)
 • Būvniecība (60)

RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte:

 • Būvniecība (125/-D)
 • Transportbūves (60)
 • Ģeomātika (33)

Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija:

 • Būvniecība (-)


INŽENIERKOMUNIKĀCIJU TEHNIĶIS

LLU Tehniskā fakultāte:
 • Lietišķā enerģētika (25)
LLU Vides un būvzinātņu fakultāte:
 • Būvniecība (60)
 • Vide un ūdenssaimniecība (40)
RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte:
 • Būvniecība (125/-D)
 • Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģija (60)

Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija:

 • Būvniecība (-)


APDARES DARBU TEHNIĶIS

DU Mūzikas un mākslas fakultāte:

 • Dizains (20)
LLU Tehniskā  fakultāte:
 • Dizains un amatniecība (-)
LLU Vides un būvzinātņu fakultāte:
 • Ainavu arhitektūra un plānošana (25)
 • Būvniecība (60)
LIEPU:
 • Dizains (ir)
RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte:
 • Būvniecība (125)
Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija:
 • Interjera dizains (-)

Ekonomikas un kultūras augstskola:

 • Interjera dizains (-)
RISEBA:
 • Arhitektūra un būvniecība (-)

Baltijas starptautiskā akadēmija:

 • Datordizains (-)

RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte:

 • Materiālu tehnoloģija un dizains (70)

RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte:

 • Arhitektūra (33) 


INTERJERA NOFORMĒTĀJS

DU Mūzikas un mākslas fakultāte:
 • Dizains (20)

LLU Tehniskā  fakultāte:

 • Dizains un amatniecība (-)
LLU Vides un būvzinātņu fakultāte:
 • Ainavu arhitektūra un plānošana (25)
 • Būvniecība (60)
LIEPU:
 • Dizains (ir)

RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte:

 • Būvniecība (125)
Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija:
 • Interjera dizains (-)

Ekonomikas un kultūras augstskola:

 • Interjera dizains (-)

RISEBA:

 • Arhitektūra un būvniecība (-)
Baltijas starptautiskā akadēmija:
 • Datordizains (-)
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte:
 • Materiālu tehnoloģija un dizains (70)
RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte:
 • Arhitektūra (33)


ARHITEKTŪRAS TEHNIĶIS


DU Mūzikas un mākslas fakultāte:
 • Dizains (20)
LLU Tehniskā  fakultāte:
 • Dizains un amatniecība (-)
LLU Vides un būvzinātņu fakultāte:
 • Ainavu arhitektūra un plānošana (25)
 • Būvniecība (60)

LIEPU:

 • Dizains (ir)

RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte:

 • Būvniecība (125)

Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija:

 • Interjera dizains (-)

Ekonomikas un kultūras augstskola:

 • Interjera dizains (-)

RISEBA:

 • Arhitektūra un būvniecība (-)

Baltijas starptautiskā akadēmija:

 • Datordizains (-)
RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte:
 • Materiālu tehnoloģija un dizains (70)
RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte:
 • Arhitektūra (33)


Testi ir labs instruments sevis izzināšanai. Tikai pamatīgi izpētot savu personību, cilvēks var pieņemt noteiktus lēmumus ne tikai karjeras jautājumos, bet arī attiecībā uz dažādām dzīves jomām. Kad cilvēks apzinās savus mērķus un uzdevumus, prasmju un kompetenču esošo līmeni, tic saviem spēkiem un motivē sevi attīstīties, sperot soli uz priekšu, viss ir iespējams!

Testa tēma / nosaukums

Adrese

Darba vide

karjerastesti.prakse.lv

Lēmumu pieņemšana

karjerastesti.prakse.lv

Studiju izvēle

karjerastesti.prakse.lv

Dotumu izpēte

karjerastesti.prakse.lv

Veselības kvalitāte

karjerastesti.prakse.lv

Veselība profesijās

karjerastesti.prakse.lv

Studiju programmas izvēle

www.lu.lv

Interešu tests 

www.niid.lv

Kurš mācību priekšmets man patīk vislabāk?

www.niid.lv

Daudzveidīgo spēju tests 

www.niid.lv

Personības tests www.niid.lv
Karjeras vērtību tests  www.niid.lv
Darba vides izvēles tests www.niid.lv

Interešu tests

www.nva.gov.lv

Visatbilstošākā amata tests

www.cv.lv

"Orientācija" (prof. interešu noteikšana)

www.nva.gov.lv

Darba izvēles faktori

www.nva.gov.lv

Saskarsmes stratēģijas tests

www.nva.gov.lvt

„Vai esi gatavs darbam?”

www.skillage.eu